Policjanci zatrzymali w sobotę 1 czerwca kierowcę Land Rovera. Kierujący terenówką zaskoczył funkcjonariuszy swoim zachowaniem. Do zatrzymania doszło, kiedy wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Całe zdarzenia miało miejsce po godzinie 17:00 na ulicy Krzeszowskiej w Biłgoraju.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Już po zatrzymaniu kierowca miał jeszcze więcej "niespodzianek" niż tylko bardzo niebezpieczny manewr. W trakcie czynności policjanci zauważyli, że zatrzymany mężczyzna miał między kolanami butelkę wódki. Po chwili kierujący upuścił ją na podłogę pojazdu.

Butelka okazała się nieprzypadkowym atrybutem kierowcy Land Rovera. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był kompletnie pijany. 47-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Pobrano od niego krew do badań.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny i zabezpieczyli jego samochód. Teraz 47-latek będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Grozi mu co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet trzyletni pobyt w więzieniu.

Będzie on również musiał zapłacić co najmniej 5 000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca 2024 r., sąd może orzec o przepadku pojazdu.