Wypadek w Woli Pierowej: Fakty

Wypadek wydarzył się tuż po południu, kiedy 13-letni chłopiec na nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu quadzie nie ustąpił pierwszeństwa, wjeżdżając na drogę gruntową. Zderzył się z VW kierowanym przez 20-latka. Mimo że kierowca samochodu był trzeźwy, to nie uchroniło to przed tragedią. Chłopiec został przewieziony Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zasady korzystania z quada

Aby legalnie poruszać się quadem, pojazd musi być zarejestrowany, sprawny technicznie i ubezpieczony. Kierowca powinien posiadać odpowiednie uprawnienia – dla czterokołowca lekkiego wymagane jest prawo jazdy kategorii AM, B1 lub B, w zależności od wieku i rodzaju pojazdu. Wypadek pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie tych zasad, nie tylko dla uniknięcia odpowiedzialności prawnej, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa.

Konsekwencje prawne

W świetle prawa, rażące naruszenie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej, jak w przypadku dopuszczenia nieletniego do kierowania pojazdem, może skutkować karą grzywny, nagany, a nawet ograniczenia wolności. Rodzice lub opiekunowie, którzy zezwalają na takie działania, narażają się na poważne konsekwencje, szczególnie gdy zachowanie nieletniego prowadzi do wypadku.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 24.06.2024, Policja Łódzka.