• Chorwacja to popularny kierunek urlopowy Polaków
  • Dokumenty potrzebne do podróży to polski dowód osobisty lub paszport
  • Ceny w sklepach i restauracjach w miejscowościach turystycznych są wyższe niż w Polsce
  • Mandaty są wysokie, a turyści nie mogą liczyć na taryfę ulgową

Piękne wybrzeże i malownicze wyspy, urokliwe plaże nad Adriatykiem, ale też i góry, winnice, miasta z niezwykłymi zabytkami – od starożytnych ruin pamiętających jeszcze czasy Cesarstwa Rzymskiego, przez średniowieczne zamki, aż po perły architektury z czasów Austro-Węgier. Do tego świetna infrastruktura turystyczna i baza hotelowa, wysoki poziom bezpieczeństwa, brak problemów z porozumiewaniem się – nie tylko dzięki niezłej znajomości języków obcych u Chorwatów, ale też i przez to, że chorwacki jest stosunkowo podobny do polskiego – powodów, żeby wybrać Chorwację jako doskonałe miejsce na urlop, naprawdę nie brakuje.

Morze, zabytki, świetna infrastruktura turystyczna. Chorwacja to doskonałe miejsce na urlop. Niestety, w ostatnich latach zrobiło się tam drogo. Foto: archiwum / Auto Świat
Morze, zabytki, świetna infrastruktura turystyczna. Chorwacja to doskonałe miejsce na urlop. Niestety, w ostatnich latach zrobiło się tam drogo.
Wróć do spisu treści

Jakie dokumenty dla pasażerów w Chorwacji

Chorwacja należy do Unii Europejskiej i od 1 stycznia 2023 roku do Strefy Schengen. Wprawdzie kontrole na granicach zdarzają się wyrywkowo, ale do przekroczenia granicy i na pobyt turystyczny do 90 dni wystarczy nam polski dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również dzieci.