Kierowcy jadący w kierunku Świecka będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu na jezdni północnej, podczas gdy dwa istniejące pasy zostaną wyłączone. To oznacza, że kierowcy wjeżdżający na autostradę od strony Poznania i Kórnika powinni zachować szczególną ostrożność na drodze zbiorczo-rozprowadzającej węzła oraz przy włączaniu się do głównego ciągu autostrady.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Autostrada A2 — będą duże zmiany w organizacji ruchu

Z kolei kierujący jadący w kierunku Warszawy będą poruszać się pasem szybkim oraz pasem wolnym jezdni południowej. Wyłączone z ruchu zostaną pas awaryjny oraz jeden z dwóch pasów zjazdowych w kierunku węzła Poznań Krzesiny.

Autostrada Wielkopolska informuje, że na terenie prowadzenia robót zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch miesięcy, choć wiele zależy od warunków pogodowych.

Remont - nitka polnocna Foto: Autostrada Wielkopolska
Remont - nitka polnocna
Remont nitka poludniowa Foto: Autostrada Wielkopolska
Remont nitka poludniowa
Remont - przełozenie ruchu 177km Foto: Autostrada Wielkopolska
Remont - przełozenie ruchu 177km

Warto pamiętać, że nadal obowiązuje zmiana organizacji ruchu pomiędzy Miejscami Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce oraz węzłem Poznań Wschód, wprowadzona 17 czerwca. Po rozwidleniu na wysokości MOPu Krzyżowniki, przejazd lewym pasem uniemożliwia zjazd w kierunku Bydgoszczy.

Poszerzenie o trzeci pas dotyczy odcinka A2 pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Prace mają na celu poprawę płynności ruchu na tym kluczowym odcinku autostrady.

Kierowcy muszą przygotować się na nową organizację ruchu na autostradzie A2, spowodowaną pracami nad poszerzeniem trasy o trzeci pas. Zmiany wejdą w życie w poniedziałek, 24 czerwca, a utrudnienia mogą potrwać około dwóch miesięcy miesiące.