Spółka Autostrada Wielkopolska S.A., która jest odpowiedzialna za realizację projektu, zapewnia, że prace zostały zaplanowane w taki sposób, aby były jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Mimo to, wprowadzone zostaną pewne zmiany w organizacji ruchu, które mogą wpłynąć na komfort podróżowania.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Prace rozpoczną się na odcinku między 176. km (sąsiedztwo Miejsc Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce) a 180. kilometrem A2 (węzeł Poznań Wschód), ale już od soboty (15 czerwca) drogowcy rozpoczęli wprowadzanie elementów tymczasowej organizacji ruchu; wytyczane były pasy do poruszania się dla pojazdów jadących autostradą, oddzielając teren robót od ruchu. Instalowane były też znaki ostrzegawcze oraz nakazu i zakazu związane w realizowanymi pracami.

Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A2

W związku z pracami drogowymi, dla każdego z kierunków nastąpi zmiana organizacji ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, jednak wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości na remontowanym odcinku, odpowiednio do 80 i 60 km/h.

- Pomiędzy kilometrem 176. i 177. autostrady: jadący w kierunku na Świecko będą poruszać się pasem szybkim jezdni północnej oraz pasem szybkim jezdni południowej (+pod prąd+). Jadący w kierunku na Warszawę będą poruszać się dwoma pasami jezdni południowej (pasem wolnym oraz pasem awaryjnym) – podała spółka.

Autostrada Wielkopolska S.A. poinformowała także, że na odcinku między kilometrem 176. a 180. autostrady A2 prace będą realizowane przez około dwa miesiące. Harmonogram prac może jednak ulec zmianie, z uwagi na różne czynniki, w tym warunki pogodowe.

Spółka apeluje do kierowców o dostosowanie prędkości, stosowanie się do obowiązującego oznakowania drogowego i ostrożną jazdę. „Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo pracowników drogowych w trakcie wykonywanych prac” - podkreśliła AWSA.

Rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania to kolejny krok w stronę poprawy infrastruktury drogowej w Polsce. Czy jednak uda się zrealizować ten ambitny projekt bez większych utrudnień dla kierowców? Czas pokaże.