Szczegóły zdarzenia

Do niebezpiecznego incydentu doszło, gdy motorowerzysta próbował skręcić w lewo na teren posesji. W tym samym czasie pojazd marki VW, wykonujący manewr wyprzedzania, zderzył się z motorowerem. Siła uderzenia była na tyle duża, że 50-latek przewrócił się, a jego pojazd uderzył w zaparkowany samochód. Poszkodowany został niezwłocznie przewieziony do szpitala.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Apel policji

W związku z tym zdarzeniem, policja wyraża głębokie zaniepokojenie i apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominają, że kierowcy jednośladów są wyjątkowo narażeni na poważne urazy w przypadku wypadków. Wzajemny szacunek i wyrozumiałość na drodze mogą uratować życie i zdrowie.

Obraz pochodzący z serwisu https://mazowiecka.policja.gov.pl/wra/aktualnosci/99544,Wypadek-z-udzialem-motorowerzysty.html Foto: Policja
Obraz pochodzący z serwisu https://mazowiecka.policja.gov.pl/wra/aktualnosci/99544,Wypadek-z-udzialem-motorowerzysty.html

Śledztwo w toku

Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują na nieprawidłowości w manewrach obu kierujących. Dochodzenie ma na celu wyjaśnienie, czy doszło do naruszenia przepisów ruchu drogowego, które mogły przyczynić się do wypadku.

Bezpieczeństwo na drodze

Policja nieustannie przypomina o konieczności przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać, że odpowiedzialność na drodze to nie tylko przestrzeganie przepisów, ale także troska o innych użytkowników dróg. Bezpieczeństwo jest wspólnym dobrem, o które musimy dbać każdego dnia.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 24.06.2024, Polska Policja.