Zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie na początku stycznia, około godz. 21:30. Informacja dotyczyła samochodu poruszającego się po miejscowości Sobolew, na dachu którego przewożony był pasażer. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zareagowali natychmiast i zatrzymali do kontroli drogowej opisane auto.

Pasażerowie na dachu to nie jedyny problem

Badanie alkomatem wykazało, że 20-letni kierowca był nietrzeźwy. W trakcie postępowania policjanci dotarli do nagrania, które potwierdziło, iż mężczyzna przewoził pasażera na dachu samochodu. Szczęśliwie, pomimo niebezpiecznej sytuacji, nie doszło do tragedii.

Niezwykle niebezpieczne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy, który przewoził pasażera na dachu samochodu, wywołało oburzenie i zdumienie. Młody 20-letni kierowca z powiatu garwolińskiego, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policja zatrzymała prawo jazdy kierowcy, a ten usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czeka go również odpowiedzialność za niezgodne z przepisami przewożenie pasażerów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.