Tragiczny wieczór na Żwirki i Wigury

Zdarzenie miało miejsce w środę, około godziny 20:50, na wysokości budynku numer 39. Ulica Żwirki i Wigury była wówczas miejscem prac remontowych, a przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku, było wyłączone z ruchu i oznaczone znakami Zakaz ruchu pieszych. Niestety, mimo tych środków ostrożności, doszło do tragedii.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Ofiara to 93-letnia mieszkanka Mikołowa

Potrącona kobieta, mieszkanka Mikołowa, doznała licznych złamań. Natychmiastowe działania ratunkowe nie wystarczyły – seniora zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Wypadek ten podkreśla wagę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, szczególnie w miejscach, gdzie ruch pieszych jest ograniczony lub zabroniony.

 Foto: Policja

Kierowca był trzeźwy

28-letni kierowca samochodu marki Opel, uczestniczący w zdarzeniu, był trzeźwy. To wskazuje, że przyczyny wypadku mogą być bardziej złożone i nie zawsze związane bezpośrednio z zachowaniem kierujących pojazdami. Policja prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

 Foto: Policja

Apel o ostrożność i przestrzeganie zasad

W świetle tego tragicznego wydarzenia, policja przypomina o konieczności przestrzegania elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze. Przechodzenie tylko w wyznaczonych miejscach, korzystanie z chodników, unikanie przebiegania przez drogę oraz noszenie elementów odblaskowych to podstawowe środki, które mogą uratować życie. Apeluje się do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.06.2024