Sobota pechowa dla ogrodzenia

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Dyżurny kaliskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali uszkodzony volkswagen z wystrzelonymi poduszkami powietrznymi. Sprawca, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, został poddany badaniu trzeźwości, które nie pozostawiło wątpliwości co do jego stanu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje nietrzeźwej jazdy

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 46-latkowi, a teraz jego losy zależą od sądu. Nietrzeźwi kierowcy w Polsce muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, w tym z karą pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Przypomnienie o granicach stężenia alkoholu i wynikających z nich konsekwencjach prawnych stanowi ważne ostrzeżenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Przestroga dla kierowców

Policja przypomina, że stan po użyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości to dwa różne pojęcia z różnymi konsekwencjami. Już od 0,2 promila alkoholu w organizmie kierowca może zostać ukarany. Warto mieć to na uwadze, decydując się na wsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu. Bezpieczeństwo na drogach zaczyna się od odpowiedzialności każdego z nas.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024, Komenda Miejska Policji w Kaliszu.