Dramatyczne zdarzenie w Sitańcu

Wypadek miał miejsce w miejscowości Sitaniec, kiedy to motocyklista, próbując włączyć się do ruchu na drodze krajowej nr 17, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce. Zdarzenie wydarzyło się w sobotę, około godziny 12:45. Mimo trudnych chwil dla uczestników i świadków, na szczęście obaj kierujący byli trzeźwi, co potwierdziły badania alkomatem.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki zderzenia: Hospitalizacja i utrudnienia w ruchu

W wyniku zderzenia motocykl przewrócił się, a jego kierowca oraz pasażerka doznali obrażeń wymagających natychmiastowej pomocy medycznej. 34-letni motocyklista i 39-letnia kobieta zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca ciężarówki, 43-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość, wyszedł z wypadku bez szwanku. Akcja ratunkowa spowodowała wahadłowy ruch na drodze, co utrudniało przejazd innym uczestnikom ruchu.

 Foto: Policja

Apel policji: Bezpieczeństwo przede wszystkim

Policja, w obliczu tego zdarzenia, przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło podkreśla, że każdy manewr powinien być poprzedzony dokładnym upewnieniem się, czy nie stwarza zagrożenia dla innych. Chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje. Władze apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024, KMP Zamość.