Nietrzeźwy na rowerze - droga kara

Zdarzenie miało miejsce 14 maja w godzinach porannych na ulicy Wojska Polskiego w Świętochłowicach. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 50-letniego rudzianina. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W Polsce za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi wysoki mandat, co boleśnie odczuł zatrzymany rowerzysta.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje braku odpowiedzialności

Jazda na rowerze po alkoholu jest równie niebezpieczna co prowadzenie samochodu. Nietrzeźwi rowerzyści są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. W konfrontacji z samochodami czy pieszymi mogą doprowadzić do tragicznych wypadków. Mandat w wysokości 2500 złotych to poważne ostrzeżenie dla wszystkich, którzy lekceważą przepisy.

Apel policji do rowerzystów

Policja przypomina: każdy, kto wsiada na rower, powinien być trzeźwy. Rowerzysta pod wpływem alkoholu nie ma kontroli nad pojazdem, co może skutkować poważnymi konsekwencjami. Apeluje się o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024