Foto: Policja

Policja na straży bezpieczeństwa

Suwalscy funkcjonariusze podczas akcji Bezpieczny Przejazd skoncentrowali się na obserwacji zachowań kierowców w rejonach przejazdów kolejowych. Zwracali uwagę na przestrzeganie znaków STOP, sygnalizacji świetlnej oraz zakazu omijania zapór. Każde zauważone nieprawidłowe zachowanie było natychmiast korygowane, a kierowcy byli informowani o potencjalnych ryzykach.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Edukacja i prewencja kluczem do bezpieczeństwa

Akcja nie ograniczała się jedynie do kontroli, ale również do działań edukacyjnych. Policjanci apelowali do kierowców o zachowanie ostrożności, podkreślając, że chwila nieuwagi może kosztować zdrowie lub życie. Szczególny nacisk położono na świadomość zagrożeń, jakie niesie pośpiech i zniecierpliwienie na przejazdach kolejowych.

 Foto: Policja

Przejazdy kolejowe - strefy zwiększonego ryzyka

Przejazdy kolejowe, zarówno strzeżone, jak i niestrzeżone, są jednymi z najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogach. Policja w Suwałkach przypomina, że należy tam zachować szczególną ostrożność. Akcja Bezpieczny Przejazd ma na celu nie tylko chwilowe zwiększenie bezpieczeństwa, ale również długofalową zmianę nawyków kierowców.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 22.06.2024