Policyjna akcja na trasie Teratyn-Horodło

W miniony weekend, patrole hrubieszowskiej drogówki intensywnie monitorowały ruch na trasie Teratyn-Horodło. Dzięki wykorzystaniu wideorejestratora, udało się zatrzymać aż dziewięciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. To poważne wykroczenie skutkuje automatycznym zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Rekordzista z Ukrainy – 118 km/h w obszarze zabudowanym

Największym przekroczeniem prędkości wykazał się 57-letni obywatel Ukrainy, który w miejscowości Poraj pędził 118 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi. To pokazuje, jak poważne są konsekwencje lekceważenia przepisów drogowych.

Inni kierowcy również przekroczyli limit

Wśród zatrzymanych znalazło się siedmiu obywateli Ukrainy oraz dwóch Polaków. Kolejne przypadki to m.in. 62-letni kierowca z Ukrainy, który w Horodle przekroczył prędkość o 60 km/h, oraz inny obywatel tego kraju, który jechał 108 km/h. Obydwaj zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Apel policji i konsekwencje dla kierowców

Aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z KPP Hrubieszów apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów. Nadmierna prędkość to nie tylko ryzyko mandatu, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Strata prawa jazdy to również poważne utrudnienie w codziennym życiu i ostrzeżenie dla innych kierowców.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 24.06.2024, KPP Hrubieszów.