Szybka jazda i alkohol – mieszkaniec Gdyni zatrzymany

W sobotę sopoccy policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 117 km/h Aleją Niepodległości. Badanie trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kolizja i ucieczka – 38-latka przyznała się do winy

Tego samego dnia wieczorem, policja otrzymała zgłoszenie o czerwonym samochodzie, który uderzył w zaparkowane pojazdy i odjechał. Zatrzymana 38-letnia kobieta miała 1,8 promila alkoholu. Przyznała się do spowodowania kolizji, a śledztwo wykazało, że uszkodziła co najmniej trzy auta.

Pod wpływem narkotyków za kółkiem

Policjanci zatrzymali również 21-latka z Gdańska, który prowadził auto pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie potwierdziło obecność THC, a w aucie znaleziono susz roślinny. Kierowca i jego pasażer zostali zatrzymani.

Nietrzeźwi na hulajnogach – wysokie mandaty

W trakcie weekendu z ruchu wyeliminowano także dwóch mężczyzn na elektrycznych hulajnogach. Obaj mieli po 1,5 promila alkoholu i zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych. Policja przypomina o konsekwencjach jazdy po alkoholu.

Apel policji: bezpieczeństwo na drogach priorytetem

Sopoccy policjanci podkreślają, że prędkość to główna przyczyna wypadków. Kontrole trzeźwości, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci to elementy, na które zwracano szczególną uwagę. Apelują o ostrożność i przypominają, że za jazdę pod wpływem grozi do 3 lat więzienia.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024, Komenda Miejska Policji w Sopocie.