Akcja na drodze krajowej nr 10

W piątek, 10 maja 2024 roku, w godzinach popołudniowych, bydgoscy policjanci ruchu drogowego wzięli na celownik kierowców poruszających się drogą krajową nr 10. Akcja rozciągała się również na powiaty toruński, nakielski i lipnowski. Policjanci wykorzystali urządzenia do pomiaru prędkości, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz posiadane przez nich dokumenty.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Wyniki działań policyjnych

W ramach akcji BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE, dwóch policjantów ruchu drogowego skontrolowało 28 pojazdów. Ujawnili oni 25 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Działania te pokazują determinację policji w egzekwowaniu przepisów drogowych i dążeniu do zmniejszenia liczby wypadków.

Cel policyjnych działań

Głównym celem akcji bydgoskich policjantów było zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących oraz zmniejszenie ilości wypadków i kolizji. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, a policyjne działania mają za zadanie przypominać o konsekwencjach nieodpowiedzialnej jazdy i wpływać na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024, KMP w Bydgoszczy.