Wypadek na drodze krajowej nr 12

Wczoraj po południu, chełmscy dzielnicowi powracający z Lublina do Chełma byli świadkami zderzenia czterech samochodów. Wypadek miał miejsce w miejscowości Dorohucza, na ruchliwej drodze krajowej nr 12. Zderzenie pojazdów spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu. Policjanci, będący w tym czasie poza służbą, niezwłocznie przystąpili do działania, udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Dzielnicowi w roli ratowników

Chełmscy funkcjonariusze, którzy wracali z zawodów „Dzielnicowy Roku”, wykazali się niebywałą gotowością do niesienia pomocy. Ich profesjonalizm i szybka reakcja pozwoliły na udzielenie niezbędnej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Dwoje uczestników wypadku zostało przetransportowanych do szpitala. Dzięki sprawnej interwencji policjantów, którzy zadbali o bezpieczeństwo i porządek na miejscu zdarzenia, możliwe było szybkie przywrócenie płynności ruchu.

 Foto: Policja

Śledztwo w toku

Okoliczności wypadku są obecnie wyjaśniane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Wstępne ustalenia wskazują na zderzenie czterech samochodów w rejonie skrzyżowania. Komisarz Ewa Czyż z KMP Chełm informuje, że bliższe szczegóły zdarzenia są jeszcze badane. Wypadek ten jest przypomnieniem o konieczności zachowania ostrożności na drodze, zwłaszcza w rejonach skrzyżowań.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.06.2024, KMP Chełm.