Wypadek pod Postolinem: Alkohol za kierownicą

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek, 10 maja, kilka minut przed godziną 20. Na drodze między Postolinem a skrzyżowaniem z drogą krajową nr 15, kierowca Audi A6 stracił kontrolę nad pojazdem i dachował. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zastali samochód, leżący na dachu, jednak bez śladu kierowcy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy sprawca zatrzymany w domu

Policjanci szybko ustalili tożsamość właściciela pojazdu i udali się do jego miejsca zamieszkania. Tam zastali 35-letniego mężczyznę, syna właściciela Audi, który przyznał się do prowadzenia samochodu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Mimo groźnego wypadku kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

 Foto: Policja

Konsekwencje naruszenia prawa

W wyniku zdarzenia, sprawcy zatrzymano prawo jazdy, a uszkodzone Audi zabezpieczono. Mężczyzna teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi mu przepadek równowartości pojazdu oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Sąd może również nałożyć zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i orzec świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Apel Policji

Policja apeluje do kierowców o niepodejmowanie ryzyka jazdy po alkoholu. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców często kończą się tragicznie, a konsekwencje prawne są bardzo surowe. Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich uczestników ruchu.

Postępowanie w toku

Sprawa 35-letniego kierowcy Audi jest obecnie prowadzona przez Komendę Powiatową Policji w Miliczu. Postępowanie wyjaśni okoliczności zdarzenia i przesądzi ostateczne konsekwencje dla sprawcy wypadku.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024, Polska Policja.