Niebezpieczna prędkość w Zalewie

W czwartek, 20 czerwca 2024 roku, przed godziną 14:00, policjanci zatrzymali 47-latka kierującego skodą. Mieszkaniec województwa pomorskiego pędził przez teren zabudowany w Zalewie z prędkością 109 km/h. Za to wykroczenie otrzymał on mandat w wysokości 3000 zł oraz 13 punktów karnych. Ponieważ był to jego kolejny wykrok w ciągu dwóch lat, stracił również prawo jazdy na trzy miesiące.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy kierowca w Iławie

Tego samego dnia, kilka minut po 21:00, funkcjonariusze zatrzymali 45-latka prowadzącego forda. Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, jadąc 70 km/h. Kontrola drogowa ujawniła, że to nie jedyny grzech kierowcy – badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego natychmiast stracił prawo jazdy.

Recydywa drogowa – podwójna kara

Polskie prawo surowo karze za recydywę. Jeśli kierowca w ciągu dwóch lat ponownie popełni wykroczenie z tej samej grupy, mandat drogowy jest dwukrotnie wyższy. Przykładowo, za przekroczenie prędkości o 51-60 km/h po raz pierwszy grozi mandat 1500 zł, a w przypadku recydywy – 3000 zł. To surowe konsekwencje mają odstraszać kierowców od łamania przepisów i zwiększać bezpieczeństwo na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 22.06.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.