Pijany kierowca na stacji paliw

W środowy wieczór, tuż przed godziną 22, policjanci otrzymali zgłoszenie o możliwie nietrzeźwym kierowcy na stacji paliw w Łańcucie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który zastał 29-latka w stanie silnego upojenia alkoholowego. Mężczyzna, mieszkaniec gminy Czarna, nie tylko prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, ale również wszczął konflikt z obsługą stacji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca volkswagena miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W Polsce jest to stan wysoce przekraczający dozwolone normy, co skutkuje natychmiastowym zatrzymaniem prawa jazdy. 29-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdem, a teraz grozi mu również kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Problem pijanych kierowców w statystykach

Zdarzenie to jest jednym z wielu, które każdego roku wpływają na statystyki dotyczące wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Policja regularnie przeprowadza kontrole mające na celu eliminowanie z dróg osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Mimo to, przypadki takie jak w Łańcucie, są przypomnieniem o ciągłym zagrożeniu, jakie stanowią nietrzeźwi kierowcy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.06.2024, Policja Podkarpacka.