Wypadek motocyklisty w Gajewie

W miejscowości Gajewo na ulicy Węgorzewskiej doszło do groźnego zdarzenia. Kierujący VW Golfem podczas skrętu w lewo został uderzony przez wyprzedzającego motocyklistę. Młody, 20-letni kierowca jednośladu, pomimo podwójnej linii ciągłej, zdecydował się na ryzykowny manewr wyprzedzania. W wyniku zderzenia obaj uczestnicy wypadku trafili do szpitala z obrażeniami ciała.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwa kierująca zatrzymana w Wilkasach

W Wilkasach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą BMW. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierującej natychmiast zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano osobie wskazanej. Zdarzenie to jest przestrogą, że alkohol za kierownicą to nie tylko naruszenie prawa, ale realne zagrożenie dla życia.

Przekroczenia prędkości i stan techniczny pojazdów pod lupą

Policjanci przeprowadzili 77 kontroli drogowych, w wyniku których 43 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 21 z nich w rejonie przejść dla pieszych. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdów oraz brak badań technicznych.

Apel policji do kierowców

Komenda Powiatowa Policji w Giżycku apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Przypomina, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu jest nie tylko niezgodne z prawem, ale stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policja podkreśla, że konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy mogą być tragiczne i wzywa do myślenia o nich, zanim będzie za późno.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024, Komenda Powiatowa Policji w Giżycku.