Wybierz samochód

Citroen C4 Cactus

Citroen C4 Cactus

Citroën C4 Cactus to niewielki miejski crossover francuskiego koncernu PSA. Został zaprezentowany w 2014 roku.

Auto dzieli płytę podłogową m.in. z modelem C3 i DS3 i raczej jest „mieszczuchem” niż autem przeznaczonym w teren. C4 Cactusa charakteryzują przede wszystkim panele Airbump wypełnione powietrzem, które mają chronić przed otarciami, i uszkodzeniami parkingowymi. Co ciekawe, można je zamówić w wielu różnych kolorach oraz dowolnie wymieniać w trakcie użytkowania.

Francuzi postanowili maksymalnie zaoszczędzić zarówno na materiałach jak i podstawowym wyposażeniu (brak obrotomierza), a co może zaskoczyć pasażerów w II rzędzie – okna w tylnych drzwiach nie otwierają się w żaden sposób, co jest spowodowane nietypowym kształtem samych drzwi. Dziwić też mogą hamulce bębnowe na tylnej osi. Przestrzeń wewnątrz auta jest za to spora, a bagażnik oferuje 358 litrów pojemności.

Pod maską znalazły się głównie małe, 3-cylindrowe silniki o pojemności 1,2 litra i mocy 75, 82 lub 110 (z turbo) KM. Oferowane też są 2 turbodiesle o pojemności 1,6 litra i mocy 92 lub100 KM. Napęd jest przenoszony, za pomocą 5-biegowej skrzyni manualnej lub 5- oraz 6-stopniowego automatu, wyłącznie na przednią oś.

Citroën C4 Cactus zdobył tytuł World Car Design of the Year 2015, a także 2. miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku. Jego rywalami są m.in. Nissan Juke, Opel Mokka oraz Fiat 500X.

Citroen C4 Cactus - generacje

Citroen C4 Cactus - powiązane artykuły

Pokaż więcej