Wybierz samochód

Mini Paceman

Ikona samochodu

MINI Paceman jest kompaktowym SUV-em produkowanym przez koncern BMW. Auto zadebiutowało w 2012 roku i zostało sklasyfikowane w nowej klasie samochodów – Sports Activity Vehicle.

Ciekawe, lekko terenowe 3-drzwiowe nadwozie nawiązuje do mniejszego hatchbacka, lecz konstrukcyjnie i stylistycznie bardziej przypomina większego SUV-a – Countrymana. Tylna linia nadwozia przyciąga uwagę, bowiem jest ona skierowana ku dołowi – niestety z tego powodu na tylnej kanapie pasażerowie będą narzekali na brak miejsca nad głowami – auto pomieści 4 osoby oraz 330 litrów bagażu.

Obok swojego pierwowzoru jest jednym z dwóch MINI, który oprócz napędu na przednią oś jest dostępny także z napędem na 4 koła. Wewnątrz auto wygląda jak każde inne MINI – designerskie przełączniki przypominające te z samolotu, modne dodatki oraz duży, okrągły prędkościomierz na środku deski rozdzielczej.

Pod maską znalazły się w większości te same silniki co w przypadku hatchbacka. Wśród benzyniaków dostępna jest 1,6-litrowa jednostka o mocy 122, 184 oraz 218 KM. Diesel osiąga z tej samej pojemności 112 KM, a w wersji 2-litrowej – 143 KM. Dostępne skrzynie biegów – automatyczna i manualna – mają po 6 przełożeń.

W 2014 roku Paceman został poddany liftingowi, który przyniósł zmodernizowany przedni oraz tylny pas, a także wiele nowych dodatków. Przy okazji zmodernizowano jednostki napędowe i 184-konny silnik zyskał dodatkowych 8 KM.

Mini Paceman - generacje

Mini Paceman - powiązane artykuły