Zasady, o których często zapominają rodzice

Najważniejszą kwestią, o jaką zwykle martwią się rodzice przewożąc dziecko bądź dzieci,  jest zapewnienie im fotelika bądź zapięcia, umieszczenie na odpowiednim miejscu w aucie i właściwe przypięcie. Bardzo często zapominamy o kilku istotnych zasadach, których przestrzeganie może uchronić nasze maluchy przed tragedią podczas wypadku. Jedną z nich jest niepodawanie maluchowi jedzenia ani picia podczas podróży. Jeśli jest głodne, powinniśmy się zatrzymać i spokojnie je nakarmić. Maluch mając stały dostęp do jedzenia i picia może się zakrztusić, a my w przypływie paniki, kiedy będziemy chcieli go ratować, możemy doprowadzić do zagrożenia na drodze. Dlatego powinniśmy starać się unikać jedzenia i picia w czasie jazdy.

Kolejną ważną sprawą jest zabezpieczenie różnego rodzaju przedmiotów, które nie znajdują się w schowkach oraz odpowiednich mocowaniach. Bardzo często kładziemy mnóstwo różnych przedmiotów pod przednią szybą lub na półce za tylną kanapą. Nie myślimy o tym, że jeśli dojdzie do ostrego hamowania wszystkie te rzeczy staną się pociskami, które zranią znajdujące się wewnątrz auta osoby. Z tego względu wszystkie przedmioty znajdujące się w aucie powinny być odpowiednio zabezpieczone albo umieszczone w bezpiecznych schowkach.

Kwestią, o której również powinniśmy pamiętać, jest miejsce rodziców. Najczęściej tata jest kierowcą, a mama w trosce o malucha siedzi na tylnym siedzeniu i zabawia dziecko. Niestety, w takiej sytuacji bardzo często dochodzi do sytuacji, w której mama postanawia rozpiąć swoje pasy bezpieczeństwa, aby dziecko przytulić i uspokoić. Warto jednak pamiętać, że w razie wypadku niezapięte pasy mamy sprawią, że po prostu zgniecie ona dziecko swoją masą. Najlepiej więc, aby rodzice siedzieli oboje z przodu, a dziecko przyzwyczajało się do samodzielnego podróżowania z tyłu auta we właściwie dobranym i bezpiecznym foteliku lub innym sprzęcie o takiej samej funkcjonalności.

Foteliki, podkładki i bezpieczna alternatywa

Użycie odpowiedniego sprzętu do przewozu dziecka w aucie to kwestia, która często spędza sen z powiek rodzicom. Wybór jest ogromny - tym bardziej, że wśród obecnie dopuszczonych do użytku urządzeń służących do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom podczas jazdy znajdują się nie tylko foteliki czy podkładki.

Smart Kid Belt - urządzenie przytrzymujące dla starszych dzieci w wieku od 4 do 12 lat, ważących od 15 do 36 kg jest alternatywą dla fotelików i podkładek, które umożliwia bezpieczne przewożenie dzieci w każdego typu pojazdach, czyli również w taksówkach, samochodach z wypożyczalni czy autobusach. To niewielkich rozmiarów urządzenie, którego montaż jest niezwykle szybki, pasuje ono do każdego modelu samochodu, a cena jest odpowiednia na każdą kieszeń. Dzięki Smart Kid Belt możesz bezpiecznie posadzić trójkę dzieci na tylnej kanapie nawet małego samochodu.

Smart Kid Belt wpinany jest w samochodowy pas bezpieczeństwa i odpowiednio dostosowuje jego długość w odcinku lędźwiowym oraz obojczykowym do wzrostu dziecka. Urządzenie to daje możliwość bardzo dokładnego dopasowania go do wzrostu dziecka, dzięki czemu  „ rośnie razem z dzieckiem” i może być używane przez wiele lat. Waży jedynie 120 gram i jest najmniejszym na świecie urządzeniem do bezpiecznego przewożenia dzieci.  Smart Kid Belt został wymyślony przez Polaków, jest produkowany w Polsce i opatentowany w 130 krajach

Smart Belt Kid możemy schować w samochodzie, ale równie łatwo zmieści się w plecaku czy torebce.

Smart Belt Kid posiada certyfikat bezpieczeństwa ECE 4404 tak jak wszystkie foteliki oraz jest zgodny z przepisami o Ruchu Drogowym ( art. 39 Kodeksu Drogowego pkt 3 ) i nie dostaniesz za niego mandatu!

Artykuł sponsorowany przygodowany we współpracy z Smart Kid Belt