WITD Białystok cały czas prowadzi dochodzenie w sprawie białych Kamazów, które znalazły się na terenie Polski mimo sankcji nałożonych przez Unię Europejską. Po zatrzymaniu inspektorzy z Białegostoku przekazali, że wszystkie 10 pojazdów zostało odstawionych na parking strzeżony.

Jak jednak przekazało nam GITD, konwój ciężarówek opuścił już na lawetach teren naszego kraju. Było to możliwe poprzez wpłacenie kaucji na poczet kar finansowych, które grożą za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Nowe Kamazy w Polsce mimo sankcji

Przypomnijmy, że zatrzymany konwój został zatrzymany na drodze S61 w okolicach Białegostoku. Obecność 10 Kamazów na terenie Polski wywołało sporo kontrowersji. Przejazd pojazdów na kołach miał być prawdopodobnie sposobem na ominięcie sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską w związku z agresją na Ukrainę. Pojazdy te prawdopodobnie były nowe i jechały do klienta z fabryki w Rosji. Więcej na ten temat pisaliśmy w materiale "Biały konwój" z Rosji zatrzymany pod Suwałkami. Kamazy miały specjalne tablice rejestracyjne.