Kierowcy zawsze będą szukali tańszego sposobu na jazdę swoimi samochodami, począwszy od ecodrivingu, a kończąc na poszukiwaniu tanich stacji i promocji. Paliwo od dłuższego czasu jest bardzo drogie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W poszukiwaniu oszczędności warto wybrać się na stację COAR, czyli Centrum Obsługi Administracji Rządowej. Instytucja ta zajmuje się obsługą floty samochodów rządowych, ale ma również swoją stację benzynową i wbrew pozorom jest ona otwarta dla każdego kierowcy, choć jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach 7-17.

COAR Foto: Paweł Krzyżanowski / Auto Świat
COAR

Rządowa stacja ma tylko olej napędowy i benzynę

Miejsce to znajduje się na Sadybie w Warszawie, między ulicą Powsińską a Bolesława Limanowskiego (wjechać można z obu tych ulic). Nie jest to jednak żadna sieciówka, a na miejscu zatankujemy jedynie benzynę i olej napędowy bez żadnych uszlachetniaczy. Mimo wszystko na stronie stacji można przeczytać, że paliwa oferowane w tym miejscu są na bieżąco badane i mają wysoką jakość.

 Foto: Paweł Krzyżanowski / Auto Świat

Ceny rzeczywiście są konkurencyjne, ponieważ w momencie naszych odwiedzin (24 maja) paliwo do diesla kosztowało 6 zł 8 gr, a benzyna 6 zł 44 gr. To około 10 gr taniej, niż na innych stacjach zlokalizowanych w pobliżu. Ceny zresztą są cały czas aktualizowane na stronie COAR poświęconej stacji.

 Foto: Paweł Krzyżanowski / Auto Świat

Nie licz na kawę i hot-doga

Jest to dosłownie stacja paliw, bo kupimy tam tylko paliwo oraz płyn do spryskiwaczy, nie ma co liczyć na jedzenie i kawę. Podjeżdżamy, tankujemy, płacimy i odjeżdżamy. Dodatkowo ceny, choć są konkurencyjne, to nie na tyle, by jechać z drugiego końca miasta.

 Foto: Paweł Krzyżanowski / Auto Świat

Mimo wszystko ulica Powsińska jest mocno uczęszczaną trzypasmową drogą, którą codziennie przejeżdżają tysiące kierowców. Dla nich i mieszkańców okolicznych ulic oraz dzielnic zamiana swojej stacji na rządową może przynieść lekką ulgę dla portfela. Szczególnie jeśli zdecydujemy się od razu zatankować cały zbiornik.