Nagranie ma pochodzić z miasta Mońki w woj. podlaskim. "O Panie, Boże dzięki ci, żeś mi Kościoła otwarł drzwi. W nim żyć i umierać pragnę" — na początku nagrania zgromadzeni śpiewają "Com przyrzekł Bogu", wszystko przy melodii akordeonu.

"Niech Pan kieruje waszymi podróżami"

Widać, że na tę "ceremonię" przyszło kilka osób, które wnioskując po słowach księdza, są właścicielami święconego samochodu oraz przyjaciółmi rodziny, która zakupiła Maybacha.

"Prosimy cię Panie Boże, pobłogosław tę rodzinę, wszystkich przyjaciół, którzy tutaj się gromadzą. Pobłogosław też ten samochód" — mówi duchowny. "Niech Pan kieruje waszymi podróżami, abyście żyli w pokoju i dożyli życia wiecznego" — słyszymy. Następnie ksiądz podchodzi z kropidłem do samochodu i święci Mercedesa-Maybacha Klasy S.

Święcenie pojazdów nie jest nowością, najczęściej samochody są święcone w dniu patrona kierowców św. Krzysztofa, czyli 25 lipca. Niektórzy wierni święcą również nowe pojazdy, najwidoczniej tak było w przypadku właściciela Maybacha z Podlasia.

"Gdzie są te maybachy?"

Ta sytuacja przywołuje na myśl słynne "maybachy Rydzyka" — w 2018 r. dyrektor Radia Maryja miał być widziany w luksusowym samochodzie, co wzbudziło dyskusje na temat jego majątku. O. Rydzyk w jednym z wywiadów tłumaczył później, że samochody były "prezentem od bezdomnego", który wygrał sporą kwotę na loterii.

W 2022 r. ponownie postanowił odnieść się do sprawy i na TikToku opublikował nagranie, w którym mówi: "Dla wszystkich ciekawskich, którzy niejednokrotnie pytają »gdzie są te maybachy?«, przychodzą i szukają. Otóż tu są te maybachy. Pani Beata z Londynu przesłała jednego maybacha, a ten antyk maybach to prezent od rodziny, przyjaciół rodziny pewnej z Torunia" — pokazywał... plastikowe modele aut.

Źródło: Facebook, Noizz.pl