Kierowca, który sfilmował wykroczenie drogowe za pomocą zamontowanego na pokładzie samochodu wideorejestratora, jechał w pobliżu wsi Dębno (około 35 km od Zakopanego). Jak zdradził, sytuacja miała miejsce w lipcu 2022 r., natomiast policja o ukaraniu kierowcy poinformowała mężczyznę 10 marca 2023 r. "Trochę im to zajęło, ale mam nadzieję, że chłop się ogarnie" — czytamy w opisie filmu na kanale "Stop Cham" na YouTube. Zdarzenie ma wstrząsający przebieg.

Mało brakowało, a doszłoby do kolizji

Kierujący zjawiskowym Fordem Mustangiem próbował wyprzedzić znajdujące się przed nim pojazdy. Manewr rozpoczął najprawdopodobniej już wtedy, gdy jedna z linii była ciągła. Niestety, nie zdążył wyprzedzić pojazdów, które zbliżały się do skrzyżowania. W prawo, a więc w kierunku Forda Mustanga, skręciła właśnie rodzina z dziećmi. Pojazdy na czas zareagowały i zahamowały, jednak mało brakowało, by doszło do kolizji, a może nawet wypadku.

Przeczytaj także: Szokujące zachowanie pieszego. Policja publikuje nagranie i szuka sprawcy

Widząc, co się dzieje, zarówno mężczyzna, który nagrywał zdarzenie, jak i kilku innych kierowców, zjechało nieco z drogi, by dać więcej miejsca pojazdom, które chciały uniknąć kolizji. Ostatecznie Ford Mustang wrócił na prawy pas (przekraczając dwie ciągłe linie). To jednak nie wszystko, bo w kolejnych sekundach nagrania kierujący Mustangiem po raz kolejny w ryzykowny sposób próbował wyprzedzać pojazdy.

Finał sprawy

W drugim tygodniu marca br. mężczyzna otrzymał od policji dokument, który sfotografował. Został on dołączony do materiału opublikowanego na kanale "Stop Cham". Dowiadujemy się z niego, że "sprawca wykroczenia został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego".

Warto dodać, że kierowcy coraz częściej dostarczają policjantom materiały nagrane za pomocą samochodowych wideorejestratorów, na których znajdują się wykroczenia drogowe. Przykład to rok 2015, gdy na skrzynki e-mailowe policjanci otrzymali 7,5 tys. nagrań. Sześć lat później, w 2021 r., było ich już 24,8 tys.

Przeczytaj także: Kierowca autobusu z pełną prędkością wjechał w rogatkę. Później zaczął uciekać [WIDEO]