Zapewne austriaccy policjanci mieli już do czynienia z wieloma "pomysłowymi" kierowcami, ale ten prawdopodobnie zapadnie im w pamięci. W poniedziałek (19 września) w pobliżu miejscowości Eugendorf funkcjonariusze zatrzymali na autostradzie A1 w kierunku Wiednia ciężarówkę. Pojazd miał widoczne uszkodzenia drzwi od strony kierowcy.

Już po zatrzymaniu okazało się, że uszkodzenia są konsekwencją wypadku na autostradzie Brenner, w którym brał udział zatrzymany ciężarowy Mercedes. Jak informuje austriacka policja, drzwi nie dało się zamknąć, więc kierowca tymczasowo zablokował je, mocując drzwi do uchwytów w kabinie za pomocą pasów do zabezpieczania ładunków.

Ale to nie koniec. Ponieważ podczas wypadku została stłuczona boczna szyba i urwane zostało lusterko wsteczne, 58-letni kierowca ze Słowacji wstawił prowizoryczną zasłonę z folii, w której wyciął otwór o wymiarach ok. 30 × 10 cm. Otwór służył do tego, aby w razie potrzeby móc wysunąć na zewnątrz kawałek stłuczonego lusterka. Oprócz związanego z tym niebezpieczeństwa dużym zagrożeniem były również wystające na zewnątrz liczne ostre krawędzie blachy.

Jak można się było spodziewać, policjanci natychmiast wycofali pojazd z ruchu i zatrzymali dowód rejestracyjny oraz tablice. Oprócz tego pobrano tymczasową kaucję zabezpieczającą.