• Jeden z najlepiej zarabiających, polskich youtuberów i influencerów poinformował swoich fanów, że stracił na trzy miesiące prawo jazdy
  • Powodem zatrzymania dokumentu przez drogówkę było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym
  • To nie pierwszy raz, kiedy młody gwiazdor traci prawo jazdy – rok temu zabrano mu je za przekroczenie limitu punktów karnych

O Ekipie i jednym z jej twórców, Karolu Frizu Wiśniewskim, zrobiło się ostatnio głośno przede wszystkim za sprawą sygnowanych przez Ekipę lodów, które stały się hitem sprzedaży, a wręcz towarem spekulacyjnym. Młodzi geniusze internetowego marketingu tak rozkręcili zainteresowanie "Lodami Ekipy", że m.in. w sklepach Lidl dochodziło do walk i przepychanek wśród klientów wyrywających je sobie z rąk, większych nawet niż kiedyś, gdy do sklepów tej sieci "rzucono" klapki Crocs, czy torebki Wittchen.

Youtubowy kanał Karola Friza Wiśniewskiego ma 4,34 mln subskrybentów, 2,8 mln osób obserwuje jego profil na Instagramie. Najwyraźniej jednak do fanów nie zaliczali się policjanci, którzy dwa tygodnie temu przyłapali młodego gwiazdora na zbyt szybkiej jeździe w terenie zabudowanym. Być może funkcjonariusze mają po prostu inne internetowe gusta i np. śledzą profil Sierżanta Bagiety (225 tys. subskrybcji na Youtube.com).

Friz o policjantach: "bardzo profesjonalni, pełna kulturka"

"Jechałem przez wiochę od Werki do siebie na święta i z naprzeciwka jechała nieoznakowana Insignia. Nie wiedziałem, że mogą mierzyć w trakcie jazdy z naprzeciwka. Policjanci byli bardzo profesjonalni, pełna kulturka: dzień dobry, przekroczył Pan ponad 50 w terenie zabudowanym, ja oczywiście powiedziałem, że rozumiem, i się nie zgadzam i nie przyjmuję mandatu. Ale nie wiedziałem, że prawko zabierają i tak, mimo nieprzyjęcia. W trakcie oczywiście podbiły z trzy grupy widzów, pukając w szybę, pytając o fotę" – tak sytuację zrelacjonował na swoim twitterowym profilu Friz.

Choć w pierwszym momencie youtuber odmówił przyjęcia mandatu, twierdzi, że później, na komisariacie złożył zeznania, przyznał się i wyraził skruchę – ale i tak prawo jazdy na 3 miesiące stracił.

Z relacji internetowego gwiazdora wynika też, że nawet podczas czynności prowadzonych przez policję na drodze zatrzymywali się jego fani i prosili o autografy – trudno się więc dziwić, że sam w takich warunkach nie chciał składać autografu na druczku mandatu.

To z resztą nie pierwszy przypadek, kiedy Friz traci prawo jazdy. Rok temu już raz umieścił w sieci filmik, w którym informował fanów Ekipy o tym, że prawo jazdy zatrzymano mu za przekroczenie limitu punktów.

Kim jest Karol Friz Wiśniewski?

Słyszeliście o Robercie Lewandowskim, a o Karolu Frizu Wiśniewskim już nie? To znaczy, że nie macie pojęcia o tym, czym żyją młodzi ludzie w internecie! Według ubiegłorocznego rankingu influencerów opublikowanym przez polską edycję Forbsa, Friz znalazł się na drugim miejscu za gwiazdą piłki nożnej. Youtuber ma 25 lat, od ponad 10 lat jest aktywny w sieci, początkowo zajmował się głównie grami, później zaczął publikować angażujące widzów materiały lajfstajlowe i muzyczne.

Lody Ekipy

To jeden z tegorocznych hitów sprzedażowych – lody sorbetowe o smaku truskawkowym i cytrynowym, w polewie z gumy balonowej z cukrem strzelającym, produkowane przez firmę Koral. Dzięki internetowej popularności stworzonej przez Friza Ekipy, lody stały się tak poszukiwane, że znikają ze sklepów w ciągu minut od dostawy, później bywają oferowane na aukcjach ze znacznym przebiciem. O absolutnym szaleństwie na ich punkcie najlepiej świadczy to, że nawet papierki po lodach są sprzedawane w sieci jako przedmioty kolekcjonerskie!