GDDKiA przekazała, że błoto pośniegowe występuje na terenie województw: warmińsko – mazurskiego - we wschodniej części, podlaskiego na dk 16 od Augustowa do granicy państwa, w rejonie Białegostoku i na dk 63 w granicach województwa, a także na dk 66 na odcinku od Zambrowa do Brańska. Zalega ono również na drogach województwa mazowieckiego na dk 63 w granicach województwa, na dk 62 od Łochowa do Drohiczyna, na dk 79 na odcinku od Zwolenia do granicy województwa świętokrzyskiego.

Błoto pośniegowe występuje również w województwie opolskim, z wyłączeniem zachodniej części, w województwie dolnośląskim na dk 8 (odcinek od Wrocławia do granicy państwa), na dk 33 w granicach województwa, na dk 39 w granicach województwa, w województwie małopolskim w południowej części, w południowo zachodniej części województwa podkarpackiego i na dk 28 w granicach województwa, a także w województwie śląskim.

Na drogach krajowych pracuje 1247 pojazdów do zimowego utrzymania.

GDDKiA wskazała na opady śniegu, które występują na terenie całego kraju z wyłączeniem województw: podlaskiego, kujawsko – pomorskiego, pomorskiego, warmińsko – mazurskiego oraz lubuskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.