O tym, że parkowanie może sprawiać trudności kierowcom, którzy mają prawo jazdy nawet kilka lat, wiadomo nie od dziś. Wielu z nich ma także problemy z poruszaniem się na wstecznym biegu. Na to nie ma jednak żadnego usprawiedliwienia, a osoby, które mają braki w technice jazdy, powinny udać się na kurs doszkalający. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemności dla siebie, a także innych uczestników ruchu. Przestrogą dla takich kierowców może być film, który na początku października zarejestrowały kamery monitoringu na jednym z parkingów w Kielcach.

Show mistrzyni parkowania

Nagranie z 5 października zostało opublikowane na kanale "Stop Cham" na YouTube. Widać na nim, jak kobieta zasiadająca za kierownicą Volskwagena Golfa próbuje wyjechać z parkingu. Ze względu na to, że na małej powierzchni zaparkowano tam sporo samochodów, poważny problem z wydostaniem się na drogę. Mimo to stara się wykonać zamierzony manewr. Cofając, nie zwraca uwagi na stojące za jej autem Audi i z impetem wjeżdża w jego bok.

Później kobieta próbuje ustawić swój samochód w taki sposób, aby móc wyjechać z parkingu przodem. Nie potrafi jednak skręcić pod odpowiednim kątem i szybko rezygnuje z tego pomysłu. Następnie ponownie próbuje swoich sił w cofaniu i znów uderza w zaparkowane Audi. Ostatecznie niewzruszona tym, co się stało, wyjeżdża tyłem, nie sprawdzając nawet uszkodzeń w samochodach.

Ucieczka z parkingu

Kobieta najprawdopodobniej nie miała pojęcia o tym, że całą sytuację nagrała kamera monitoringu. Uciekła z parkingu, nie sprawdzając uszkodzeń w samochodach i nie próbując nawet skontaktować się z właścicielem Audi. Szybko przekonała się, że nie był to dobry pomysł. Jak można przeczytać w opisie filmu, sprawa została zgłoszona policji. Teraz kobieta będzie ukarana dotkliwym mandatem za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Kara może sięgać nawet do pięciu tys. zł.

(MĆ)