Shopping 2.0? Zakupy "drive-thru"? Chociaż można byłoby pomyśleć, że właściciel sklepu spożywczego w Borkowie Strzelińskim otworzył nową usługę dla klientów, w rzeczywistości zaparkowanie Daewoo Lanosa pomiędzy regałami było wynikiem wcześniejszej kolizji na pobliskim skrzyżowaniu. Na miejsce niecodziennego zdarzenia zostali wezwani policjanci ze Strzelina.

Daewoo Lanos "na zakupach" w sklepie w Borku Strzelińskim Foto: KPP w Strzelinie
Daewoo Lanos "na zakupach" w sklepie w Borku Strzelińskim

Kobieta wjechała Lanosem do sklepu osiedlowego

Jak informuje asp. Łukasz Porębski z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, do nietypowego zdarzenia drogowego doszło w czwartek 13 października. Kilka minut po godz. 6.00 kierująca Daewoo Lanosem z impetem wjechała do sklepu spożywczego, w którym znajdowała się obsługa i klient.

"W toku wykonywanych czynności potwierdzono, że w wyniku opisanego zdarzenia żaden z uczestników, w tym obsługa sklepu i klient, nie doznali obrażeń ciała wymagających zadysponowania na miejsce karetki pogotowia ratunkowego" – przekazał Porębski. Straty są więc, na szczęście, tylko materialne.

"Jak do tego doszło? Nie wiem"

Policjanci ustalili, że za kierownicą Daewoo Lanosa znajdowała się 26-letnia kobieta, która niedawno uzyskała prawo jazdy. Zapytana o możliwą przyczynę tego zdarzenia nie potrafiła udzielić odpowiedzi. W rzeczywistości samochód trafił do "spożywczaka" po wypadku, do którego 26-latka doprowadziła chwilę wcześniej, zjeżdżając na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu. W kolizji uczestniczył poruszający się prawidłowo Volkswagen.

"Opisana kolizja w myśl znowelizowanych przepisów uderzy po kieszeni sprawczynię, która została ukarana wysokim mandatem. Ponadto na jej konto powędrowało aż 10 punktów karnych" – przekazał przedstawiciel KPP w Strzelinie. Funkcjonariusze nie przekazali, na ile wyceniane są straty poniesione przez właściciela.