Do groźnie wyglądającej sytuacji na DK 75 w miejscowości Tęgoborze (woj. małopolskie) doszło w poniedziałek 11 lipca. Lokalna jednostka strażacka otrzymała wezwanie do ciężarówki, która wywróciła się na zakręcie i rozsypały się wiezione przez nią materiały budowlane. Około godz. 15.45 na miejscu pojawiły się cztery wozy strażackie.

Ostry zakręt na DK 75 pokonał ciężarówkę

Wszystko uchwyciły kamery monitoringu zamontowane na terenie posesji przy pechowym zakręcie na DK 75. Mimo że kolizja wyglądała na bardzo niebezpieczną, kierowcy zestawu ciężarowego udało się samemu wyjść z szoferki leżącej na boku ciężarówki. "Kierujący pojazdem na szczęście nie odniósł obrażeń. Mężczyzna samodzielnie opuścił kabinę i nie potrzebował pomocy medycznej" – przekazał serwis info112.pl.

Zobacz: Pojedynek na drodze. Tak wygląda ta słynna wysoka kultura jazdy w Norwegii? [Wideo]

Strażacy mieli dużo pracy nie tylko z postawieniem zestawu z powrotem na koła, ale też z posprzątaniem miejsca wypadku, z połamanej przyczepy wypadły bowiem do rowu kostki wełny mineralnej. Konieczne było utworzenie "żywego łańcucha" i podawanie sobie towaru. Przez jakiś czas na tym odcinku DK 75 obowiązywał ruch wahadłowy, co spowodowało utrudnienia.