Szesnaście i pół metra długości oraz 40 ton masy własnej — oto dwa podstawowe wymiary dla TIR-ów w Polsce. Dysponując takim kolosem łatwo "znęcać się nad mniejszymi", w tym przypadku osobowymi samochodami. Boleśnie przekonali się o tym bohaterowie tego nagrania, zamieszczonego na popularnym kanale "Stop Cham" na YouTube.

Na zwężeniu drogi ciężarówka blokuje przejazd i spycha auta osobowe na lewo i prawo. Dlaczego to robi? Być może jej kierowca zasugerował się źle oznaczoną drogą, na której z niewiadomych przyczyn pojawił się znak B-25. Nie powinno go tam być. Ale czy gdyby znaku nie było, to zmieniłoby się zachowanie tego "szeryfa"? Tego nie wiemy. Wiemy za to, że manewry wykonywane przez tę ciężarówkę są zagrożeniem dla wszystkich dookoła. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało.

Niestety to nagranie to nie jedyny przykład na kuriozalne i niebezpieczne zachowania kierowców ciężarówek. Sam ostatnio miałem przyjemność stać w korku na A1, gdzie prawy pas był okupowany przez sznur TIR-ów, a lewy był zablokowany przez ciężarówkę, która jechała równo z tymi na prawym pasie i nie pozwalała przejechać innym pojazdom do przodu.