W ramach internetowej aukcji „Open Roads” przez trzy dni zostaną zaprezentowane unikatowe motoryzacyjne rarytasy z całego świata. Pierwszy dzień zostanie poświecony eksponatom z Wielkiej Brytanii i krajów Europy, drugi – samochodom z Ameryki Północnej, a trzeci – indywidualnej kolekcji siedmiu rzadkich, limitowanych edycji Porsche. Otwarcie aukcji planowane jest na godzinę 11.00 w piątek 19 lutego, a ostatnie oferty będzie można składać między 26 a 28 lutego. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić swój udział rejestrując się na stronie www.rmsothebys.com, gdzie zaprezentowane zostaną także szczegółowe informacje na temat licytowanych przedmiotów i samochodów.

Swiss Porsche Collection

Seria siedmiu modeli Porsche z limitowanych edycji i należąca dotychczas do jednego właściciela pochodzącego ze Szwajcarii będzie z pewnością największą atrakcją nadchodzącej aukcji. Znajdujące się w niej okazy, bo to chyba najlepsze określenie dla tych aut, mają niewielkie przebiegi, wyróżniają się specyfikacjami Porsche Exclusive oraz unikalnymi lakierami nadwozia, co jeszcze bardziej podkreśla ich wyjątkowy charakter.

Obecny posiadacz jest pasjonatem marki ze Stuttgartu, a jego celem było zebranie najbardziej wyjątkowych modeli Porsche z ostatnich 25 lat. Trzeba przyznać, że udało mu się to nad wyraz dobrze, bo w kolekcji znajdziemy takie samochody jak: Porsche 918 Spyder (2014), Porsche Carrera GT (2004), Porsche 911 GT2 RS (2018), Porsche 911 GT2 RS (2010), Porsche 911 Turbo Cabriolet (1995), Porsche 911 R (2017) i Porsche 911 Sport Classic (2010).

RM Sotheby’s nie podaje szacunkowych wartości tych samochodów, ale można przypuszczać, że jest tu raczej mowa o kwotach z sześcioma zerami po prawej stronie. Kilka ciekawostek o każdym z tych aut znajdziecie w galerii.

Zdjęcia: Remi Dargegen/Courtesy of RM Sotheby's