Prawidłowe zabezpieczanie, przewożonych przez siebie towarów jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa na drodze, co zostało uchwycone w wideo udostępnionym na Facebooku przez dziennik "Daily Mail".

Czytaj także: Dziarski 60-latek buduje demony prędkości [WIDEO]

W nagraniu oczekujący na rozładowanie korka i zmianę świateł motocyklista, który nagrał materiał, niemal nie stracił głowy, gdy porwana wiatrem taśma bagażowa z sąsiadującej z nim furgonetki nie oplotła go i zaczęła ciągnąć w przód motocykla. Mężczyzna zachował jednak zimną krew i na czas wyplątał się z taśmy, dzięki czemu nie stracił równowagi i nie poniósł żadnych obrażeń.

Kierowca furgonetki nawet nie wiedział, jak wielkie zagrożenie na drodze stanowił

Co istotne, motocykliście udało się nawiązać kontakt z kierowcą furgonetki i powiedzieć mu o zdarzeniu, w którym mógł stracić zdrowie, a nawet życie. Kierowca przeprosił za zajście i po chwili zjechał na pobliską stację benzynową, by prawidłowo zadbać o swój ładunek.

Czytaj także: Zasada pięciu minut w klimatyzacji. Zastosuj ją, a poczujesz różnicę

Jak można wywnioskować z nagrania, kierowca samochodu w ogóle nie nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, które stanowił na drodze i gdyby nie reakcja motocyklisty, kontynuowałby jazdę. O zabezpieczanie przewożonego ładunku należy dbać zawsze, jednak wideo pokazuje, jak istotne jest to szczególnie w sezonie letnim, gdy na drogach pojawia się wielu użytkowników dwóch kółek.