Do zdarzenia doszło w niedzielę w gminie Spiczyn, w powiecie łęczyńskim (woj. lubelskie). Dyżurny łęczyńskiej policji został powiadomiony o incydencie przez kierowcę Opla, który oczekiwał na skrzyżowaniu na możliwość skręcenia w lewo, kiedy nagle poczuł silne uderzenie w tył pojazdu.

Zobacz również: Pościg za motocyklistą. Policjant prosi o posiłki, gdy nagle... [Wideo]

Gdy kierowca wysiadł z auta, zobaczył, że na ziemi leży mężczyzna. Drugi z kolei zdążył już oddalić się motocyklem w głąb przydrożnego pola. Kierowca opla próbował go zatrzymać, wołając i ostrzegając, że wezwie policję. Nagrał też film:

Zobacz również: Brawurowo uciekał przez dwa powiaty. Staranował radiowóz [Wideo]

Pijany i bez uprawnień. Grozi mu nawet pięć lat więzienia

Motocyklista jednak nadal usiłował uciec w kierunku miejscowości Zawieprzyce. Policjanci i strażacy z JRG z Łęcznej i OSP w Spiczynie ruszyli w pościg za uciekinierem i wkrótce potem odnaleźli go schowanego w zaroślach. Okazało się, że był pijany, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że miał orzeczony aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat.

21-kierowca motocykla wkrótce usłyszy zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego zakazu sądowego. Może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia. Poza tym odpowie też za popełnione wykroczenie drogowe.