Osoby korzystające z transportu publicznego wiedzą, że czasami nie ma zmiłuj i tramwaj ucieka tuż przed nosem. Gdańszczance z nagrania na szczęście na drodze stanął niezwykle uprzejmy kierowca.

Zobacz także: Nagle wszystkim popsuły się auta na Orlenie. Nietypowy protest w Bielsku

"Pani wsiada"

Nagranie pochodzi z Gdańska i zostało zarejestrowane kamerą samochodową. Sytuacja zdarzyła się w lutym tego roku dojeżdżający do przystanku kierowca widzi, jak zrezygnowana kobieta odchodzi od odjeżdżającego tramwaju kobiecie nie udało jej się na czas wsiąść do tramwaju.

Kierowca zatrzymuje się na przystanku i mówi: "Pani wsiada, szybko" i dodaje "dogonimy go". Kobieta śmieje się i szybko wsiada do samochodu uprzejmego kierowcy. Tłumaczy, że wciskała przycisk otwierania drzwi, ale mimo tego, tramwaj odjechał bez niej. Chwilę później dojechali na kolejny przystanek, a kobieta szybko przesiadła się do tramwaju.

"Miło na sercu"

Postawa kierowcy zaimponowała internautom, a pod filmem udostępnionym na kanale YouTube Stop Cham posypały się pozytywne komentarze: "Aż miło na sercu się robi, że są jeszcze takie osoby" czytamy w jednym z nich. "Można być fajnym człowiekiem" napisał ktoś inny. "Jak najwięcej takich ludzi dookoła nas i nie zapominajmy o tym, żebyśmy sami tacy byli, a ten świat stanie się lepszym miejscem dla nas wszystkich" zauważa inny internauta. "Takich kompilacji nagrań, to poproszę całe godziny" apeluje ktoś w komentarzu.

Zobacz także: "Policja szukała jelenia". Pod nagraniem zawrzało [WIDEO]

Inny internauta potwierdził, że akcja wspaniała, ale trzeba uważać na nieznajomych: "w przypadku pasażera istnieje ryzyko, że kierowca może go gdzieś wywieźć, a w przypadku kierowcy istnieje ryzyko, że pasażer może go napaść". W jednym z komentarzy ktoś napisał, że takich akcji jest dużo, po prostu nie każdy nagrywa i sam podwiózł tak dwie osoby takie wiadomości napawają optymizmem.