Niedawno informowaliśmy o minikoparce, która została skradziona z placu na remontowanym odcinku autostrady A18, a tymczasem policja odzyskała kolejną taką maszynę. Tym razem interwencja mundurowych miała miejsce w sobotę (31 grudnia) w pobliżu miejscowości Warzyce.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przekazała, że policjant z gminy Jedlicze, który przebiegał w okolicy w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na koparkę oraz stojącą nieopodal lawetę zarejestrowaną w powiecie chełmskim.

Policja odzyskała skradzioną koparkę i lawetę Foto: KWP w Rzeszowie
Policja odzyskała skradzioną koparkę i lawetę

Czujny funkcjonariusz przypomniał sobie, że kilka dni wcześniej chełmscy policjanci rozesłali komunikat o poszukiwaniu koparki w związku z jej przywłaszczeniem. Jak się okazało, podejrzanym o przestępstwo był 33-letni mieszkaniec gminy Jedlicze.

Policja odzyskała skradzioną koparkę i lawetę Foto: KWP w Rzeszowie
Policja odzyskała skradzioną koparkę i lawetę

Policjanci sprawdzili teren posesji należącej do mężczyzny, ale nie znaleźli maszyny. Ta, jak później się okazało, znajdowała się na terenie powiatu jasielskiego w rejonie miejscowości Warzyce. Koparka o wartości 160 tys. zł była tutaj wykorzystywana do prowadzenia prac ziemnych.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że zarówno koparka, jak i laweta, figurują w policyjnej bazie danych jako poszukiwane. Policjanci zabezpieczyli odzyskane mienie i już wkrótce przekażą je prawowitemu właścicielowi. Teraz śledczy prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży.