W piątek (30 grudnia) policjanci z gdańskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli osobową Skodę. Przyczyną interwencji było podejrzenie, że za kierownicą siedzi nieletni, który z racji młodego wieku może nie mieć uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W trakcie kontroli okazało się, że Skodę prowadził 15-latek z Gdańska. Młodociany nie pytając o zgodę swoich rodziców, wziął kluczyki od auta i razem z trójką kolegów wybrał się na przejażdżkę ulicami miasta. Po zatrzymaniu nieletni został przekazany rodzicom, a teraz będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Chociaż policja sama nie zwraca na to uwagi, warto również wspomnieć o nieoznakowanym radiowozie, którym — jak potwierdziliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku — faktycznie jeżdżą mundurowi z gdańskiej drogówki. Z pewnością niewielu kierowców spodziewa się, że na wyposażeniu policji jest kilkunastoletnie BMW serii 5 (E61). Tym bardziej niejeden kierujący da się zaskoczyć, gdy jeżdżąc ulicami Gdańska i okolic nie będzie zwracał uwagi na obowiązujące przepisy.