Do groźnego zdarzenia na przejściu dla pieszych na ul. Młodzieżowej w Płońsku doszło 2 stycznia. Około godziny 18.20 dwójka pieszych wraz z psem weszła na pasy z zamiarem przejścia na drugą stronę jezdni. Zupełnie nie zwrócił na nich uwagi 29-letni kierowca osobowego Forda. Gdy byli mniej więcej w połowie drogi, rozpędzone auto wjechało prosto w nich.

37-latek i 34-latka trafili z obrażeniami ciała do szpitali w Ciechanowie oraz Płońsku. Pies nie przeżył zderzenia z rozpędzonym samochodem. Teraz prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, które ma wyjaśnić dokładne przyczyny oraz okoliczności tego bardzo niebezpiecznego zdarzenia.

Bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych

Policja przypomina wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych. Kierowcy w tych miejscach powinni zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa zarówno pieszemu, który jest już na pasach, jak i temu, który dopiero na nie wchodzi.

Piesi także muszą pamiętać o środkach ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Przed wkroczeniem na przejście powinni rozejrzeć się i upewnić, czy nie narażają się na niebezpieczeństwo. Ponadto, przemieszczając się po zmroku poza terenem zabudowanym, są zobowiązani do korzystania z elementów odblaskowych.