Kierowca z Żar znowu stanął oko w oko z przedstawicielami prawa, a w najbliższym czasie grozi mu także spotkanie z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

32-letni mężczyzna, zatrzymany przez policję podczas jazdy na motocyklu, na przesłuchanie do komisariatu przybył... samochodem. W ten sposób kolejny raz złamał sądowy zakaz, lecz dzięki czujności lokalnej policji nie uniknie konsekwencji.

Sześć dożywotnich zakazów nie wystarczyło

W niedzielny wieczór, 9 czerwca, patrolujący ulice policjanci z komisariatu policji w Iłowej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował motocyklem marki Honda. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 32-letni mieszkaniec Żar posiada na swoim koncie aż 6 dożywotnich zakazów kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Kilka dni później, 12 czerwca, 32-latek stawił się na przesłuchanie w komisariacie policji w Iłowej. Zaskoczenie policjantów musiało być wielkie, gdy zauważyli na parkingu jednego z lokalnych marketów samochód marki Volkswagen, który wiedzieli, że należy do tego mężczyzny.

Ich przypuszczenia potwierdziło nagranie z monitoringu, na którym widać, jak zatrzymany przyjeżdża na parking, parkuje i udaje się w stronę komisariatu. Mimo początkowych zaprzeczeń 32-latek ostatecznie przyznał się do zarzutów.

Niestosowanie się do sądowych zakazów jest poważnym przestępstwem. Zgodnie z artykułem 244 Kodeksu Karnego, grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu