• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Małgorzata Sokołowska na platformie TikTok prowadzi profil z_pamietnika_policjantki, który obserwuje prawie 56 tys. osób. W niedzielnym filmiku zaprezentowała przydatne urządzenie. Wygląda niepozornie, ale może mieć kluczowe znaczenie podczas niebezpiecznej sytuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po pierwsze to urządzenie służy jako przecinak do pasów. "Jeżeli na wypadek zdarzenia drogowego nie możemy się uwolnić z pasów, możemy je przeciąć" — wyjaśniła mł.insp. Małgorzata Sokołowska. Urządzenie ma też inne zastosowanie. "Druga sprawa: mamy tutaj wybijak do szyb. Mocno przyciskamy do szyby, wyskakuje kolec, który rozbija szybę" — dodała.

Policjantka tłumaczy, gdzie przechowywać małe urządzenie

Policjantka wyjaśniła też, gdzie warto przechowywać takie urządzenie. "Jeżeli masz samochód z tradycyjnym kluczykiem, który podczas jazdy musi być w stacyjce, polecam przyczepić je do kluczyka" — kontynuowała. W innym przypadku warto mieć urządzenie przytwierdzone w jednym miejscu. "Ja trzymam po lewej stronie od kierownicy, przyklejone taśmą przezroczystą" — dodała Małgorzata Sokołowska.

Wyjaśniła, że "kilka złotych może uratować życie". Odpowiedziała też na pytanie internautów, gdzie takie urządzenie kupić. "Wpisz w Google "zbijak do szyb/ przecinak do pasów" — wyskoczy dużo ofert" — poradziła.

Ładowanie formularza...