Do zatrzymania doszło dokładnie na wyjeździe ze Złotowa w kierunku Zakrzewa. Z relacji mężczyzny, który zatrzymał pijanego kierowcę, wynikało, że zainteresował się jadącym przed nim ciągnikiem, ponieważ jego właściciel zachowywał się podejrzanie. Na miejscu szybko pojawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie zastali zgłaszającego razem z podejrzanym mężczyzną.

— relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Złotowie.

Resztę artykułu znajdziesz pod materiałem wideo:

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy ciągnika. Policja chwali

W pewnym momencie ciągnik wjechał na środek skrzyżowania i się zatrzymał. Moment ten wykorzystał zgłaszający i od razu zareagował.

— opisuje policja.

Okazało, że za kółkiem ciągnika siedział 59-letni kierowca, który miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Z relacji policji wynika również, że miał "wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi". Zapytany o powód swojego nieodpowiedzialnego zachowania, nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego pijany usiadł za kółko.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Ponadto zgodnie z Kodeksem postępowania karnego "każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości". Takiego zatrzymanego należy niezwłocznie oddać w ręce policji.

Źródło: zlotow.policja.gov.pl