Producenci samochodów coraz częściej decydują się na opracowanie elektrycznych wersji. Niestety, w dalszym ciągu dużym problemem aut tego typu jest niewielki zasięg. Dlatego Renault postanowiło poprawić ten parametr w modelu Zoe.

Renault Zoe - większe baterie

Dotychczasowa wersja, z akumulatorami o pojemności 22 kWh i silnikiem o mocy 88 KM, według producenta miała maksymalny zasięg około 210 km. Teraz w samochodzie znajdą się akumulatory o pojemności 41 kWh. Dzięki temu zasięg zgodnie z normą NEDC ma się zwiększyć do 400 km (realnie: ok. 300 km). Poprawienie tego parametru wymagało zastosowania akumulatorów, których masa wzrosła o 22 kg.

Renault Zoe - poprawione osiągi

Biorąc jednak pod uwagę to, że samochód waży blisko półtorej tony, taki przyrost masy nie jest odczuwalny. Tym bardziej że moc jednostki napędowej wzrosła do 92 KM. Dzięki temu – podobnie jak w dotychczasowej wersji – Renault Zoe rozpędza się do 50 km/h po 4 s, a „setkę” uzyskuje po 13,2 s (o 0,3 s lepiej niż poprzednik). Prędkość maksymalna to 135 km/h. Zoe jest typowym miejskim samochodem, gdyż jego nadwozie ma wymiary (dł./szer./wys.) 4085/1730/1562 mm. We wnętrzu przewidziano miejsce dla czterech osób oraz bagażnik o pojemności 338-1225 l.

Renault Zoe - nowa forma kupna

Elektryczny model Renault z powiększonym zasięgiem będzie można zamawiać w Polsce od początku 2017 roku. Ceny jeszcze nieznane. Bogatsza ma być forma zakupu pojazdu. Do tej pory klient kupował auto, a akumulatory były traktowane jako oddzielny element, za którego wynajem płaciło się miesięczną ratę (jej wysokość zależy od rocznego przebiegu oraz okresu użytkowania pojazdu). W przypadku mocniejszej wersji Renault Zoe powyższa forma pozostanie, ale dodatkowo klient będzie miał możliwość kupienia całego samochodu.