Jeszcze przed kilkoma miesiącami wszyscy pukali się w czoła – jak to nowe samochody zdrożeją? Przecież sprzedaż siadła, na pewno więc będzie taniej. Dzisiaj nikt już nie ma złudzeń – nowe auta podrożały i ten proces raczej będzie się tylko pogłębiać. Coraz wyższe koszt produkcji zrobiły niestety swoje. Rynek nie znosi jednak próżni, a klienci wiedzą jak sobie radzić w trudnym czasie. Jednym ze sposobów jest wynajem długoterminowy. Przez ostatni czas firmy oferujące tego typu usługę rozwijają skrzydła. Tak jest na przykład z firmą Carsmile, które nie tylko osiąga coraz lepsze wyniki, ale też stało się niedawno częścią światowej Grupy OLX, co pozwala jej oferować jeszcze ciekawsze promocje.

Najem to przyszłość

Wzrost cen nowych samochodów to jednak niejedyny powód, dla którego klienci coraz częściej decydują się skorzystać z wynajmu. Coraz częściej sprawia to zimna kalkulacja, która mówi, że za cenę spadku wartości można korzystać np. przez trzy lata z nowego auta, a potem wynająć następne. Do tego wszystko można zawrzeć tu w jednej stałej racie. To w niej oprócz darmowych serwisów i napraw, macie też dwa komplety opon, wraz z ich przechowywaniem i wymianą. To zawsze jest w pakiecie najmu Carsmile. Ale na tym nie koniec, bo za dodatkową stałą opłatą można mieć też pełen pakiet ubezpieczeń na cały okres najmu (AC, OC i NNW) a także assistance. Do tego przez cały okres najmu cena ubezpieczenia nie wzrasta i to nawet wtedy, gdy spowoduje się szkodę.

Przed wyborem najmu warto zawsze wszystko dokładnie policzyć i przede wszystkim korzystać z promocyjnych ofert. W Carsmile tych ostatnich nie brakuje – poniżej najciekawsze z nich.

Volkswagen Tiguan 1.5TSI

Atrakcyjnego SUV-a Volkswagena Tiguana z udanym benzyniakiem 1.5 TSI o mocy 150 KM możecie mieć w tej chwili za 1483 zł netto miesięcznie. Cena, którą podajemy dotyczy wynajmu na 36 miesięcy i pełnego pakietu usług Carsmile. To oznacza, że wystarczy jedynie tankować i lać płyn do spryskiwaczy. Auto, które za to otrzymujecie jest w specyfikacji Trendline, którą wzbogacono o między innymi o system bezkluczykowy, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, 17-calowe alufelgi. Tiguan oferowany przez Carsmile ma manualną przekładnię, ale jeśli zależy Wam na DSG, firma również może zaoferować takie auto - w jego wypadku miesięczna rata netto to 1848 zł (jest to już wyższa specyfikacja Comfortline). Tiguan z silnikiem 1.5 i manualem spala średnio według producenta jedynie 5,7 l benzyny na 100 km (z automatem zaś od 6 do 6,3 l).

Volkswagen T-Roc

Kolejny VW w ofercie firmy, którego możecie mieć obecnie w bardzo atrakcyjnej cenie najmu, to nieco mniejszy od Tiguana crossover T-Roc. To ciekawy przykład modelu, który idealnie nadaje się dla osób, które nie potrzebują ogromu miejsca z tyłu (nie oznacza to, że jest go tam mało, a jedynie, że nieco mniej niż w SUV-ie Tiguanie). Do tego T-Roc ma spory 445-litrowy kufer, może więc pełnić rolę auta rodzinnego. Koszt raty, przy identycznych założeniach jak powyżej to 1305 zł netto miesięcznie. W takiej cenie oferowana jest wersja z silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 KM, w wersji wyposażeniowej Advance. Wśród standardowego wyposażenie tego auta znajdziecie m.in. asystent zmiany pasa ruchu, bluetooth, automatyczny hamulec postojowy, 16-calowe alufelgi, klimatyzację i wielofunkcyjną kierownicę.

Volvo S90

Prestiżowe i mega wygodny Volvo sedan również znalazło się na liście obecnie promowanych aut w Carsmile. Jest ono także dostępne od reki. Cena najmu w przypadku zerowej wpłaty własnej i 36-miesięcznego okresu najmu to w tej chwili 2565 zł netto miesięcznie. Oczywiście podajemy ją z pełnym pakietem dostępnych usług. Oferowane przez Carsmile Volvo S90 ma pod maską wysokoprężny silnik o mocy 195 KM. Wedle danych producenta ten model może rozpędzić się do 205 km/h, a pierwszą setkę osiąga w 9,9 sekundy.

Mercedes A250e AMG Hybrid

Tylko 2477 zł netto zapłacicie miesięcznie za Mercedesa A250e. Oferta jest co prawda skierowana jedynie do klientów firmowych, ale warto się nią zainteresować. Cenę podajemy dla dokładnie takich samych parametrów jak powyżej. Mercedes nie jest jednak zwykłym modelem, to hybryda plug-in, która idealnie łączy doskonałe osiągi z niskim spalaniem. Dane producenta mówią same za siebie – średnie spalanie (gdy korzystamy z silnika elektrycznego i spalinowego) to jedynie 1,4-1,5 l benzyny na 100 km. Przyspieszenie do setki tego modelu to imponujące 6,7 s, a jego pre∂kość maksymalna wynosi 235 km/h. Warto dodać, że ta A klasa dysponuje benzyniakiem o mocy 160 KM, ale gdy jego moc połączyć z silnikiem elektryczny – łącznie mamy aż 218 KM.

Opel Crossland X

Modny crossover w dobrej cenie najmu? To musi być Opel Crossland X. Obecnie za wersję z silnikiem 1.2T/110 KM miesięcznie musicie zapłacić 1134 zł netto. Podana wysokość raty obejmuje zerowy wpłat własny, wynajem na 3 lata i pełen pakiet usług. Odpada więc koszt związany z serwisowaniem, wymianą opon, naprawami, ubezpieczeniem oraz ewentualnym assistance. Crossland X świetnie łączy cechy niewielkiego miejskiego crossovera z autem rodzinnym.