Do sieci trafiło nagranie z kamerki samochodowej, które uwieczniło niebezpieczną sytuację, w której brały udział karetka oraz samochód.

Czytaj także: O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. Drogowy pirat już zatrzymany

Nagranie zostało udostępnione przez popularny profil na Youtube "STOP CHAM". Jego autorzy publikują filmiki, aby piętnować łamanie przepisów ruchu drogowego. Jak wynika z opisu, najnowsze wideo zostało uwiecznione w ostatni weekend około godz. 13:00 na drodze Olchowo - Nowogard (województwo zachodniopomorskie).

Jak przyznaje autor nagrania, najpierw on sam złamał przepisy, ponieważ wyprzedził ambulans. Zrobił to w miejscu zakazanym - na podwójnej ciągłej. Takie nieodpowiedzialne zachowanie zdenerwowało kierowcę karetki, który dogonił autora nagrania, wyprzedził go (też na podwójnej ciągłej) i nagle zatrzymał się. Wszystko po to, aby wyjść z karetki i osobiście zwrócić uwagę drugiemu kierowcy.

Czytaj także: Nie zatrzymał się do kontroli, a potem rozbił auto [Nagranie]

Dalsza część tekstu pod wideo:

"Karetka poruszała się bez sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Jechała powoli i zwolniła, jakby chciała zjechać na przystanek autobusowy, który znajduje się w miejscowości, przez którą jechaliśmy. No i ją wyprzedziłem. Może nie do końca zgodnie z przepisami, bo tam jest podwójna ciągła z kawałkami przerywanej i to go chyba zirytowało. Dogonił mnie, wyprzedził i zajechał drogę, aby wymierzyć mi karę jako samozwańczy szeryf" - relacjonuje autor nagrania.

"Jadę na policję!" - słyszymy pod koniec nagrania. STOP CHAM informuje, że nagranie rzeczywiście trafiło na policję. Na ten moment nie wiadomo, jak sprawa się zakończyła.

Czytaj także: Jest nagranie z wypadku ciężarówki, którą wiatr zdmuchnął z drogi. Kierowca nie żyje [WIDEO]

(AG)