"Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci postanowili go zatrzymać. W momencie, kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca BMW X6 postanowił im uciec" relacjonuje kom. Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Na opublikowanym przez policjantów nagraniu widać, jak kierujący BMW stara się zgubić pościg, zajeżdża goniącym go policjantom drogę, jedzie jej środkiem i wyprzedza na zakrętach po podwójnej linii ciągłej. Na koniec najeżdża na tył innego pojazdu i porzuca auto na środku drogi, samemu uciekając dalej pieszo.

Jak wynika z relacji policjantów, w efekcie najechania uszkodzony został osobowy Nissan. Podróżował nim 71-letni mężczyzna, który trafił do szpitala, jednak nie doznał żadnych poważnych obrażeń.

Zerknij: Ratownicy pędzili do wypadku. Jeden kierowca nie stworzył "korytarza życia" i słono za to zapłacił

"W pojeździe BMW X6 wschowscy kryminalni zabezpieczyli urządzenie, przy pomocy którego można było łatwo wejść i uruchomić auta dodaje kom. Piwowarska.

Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Jak się okazało, miał w organizmie środki odurzające. Samochód o wartości ok. 200 tys. zł trafił na policyjny parking. Poszukiwania prawowitego właściciela nie trwały zbyt długo. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że auto tego samego dnia zostało oznaczone jako utracone na terenie Niemiec. Policjanci cały czas wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Zerknij: Policja i CBŚ rozbiła gang złodziei samochodowych. Zlikwidowano trzy "dziuple"

Kradzieże aut — statystyka

Jak wynika ze statystyk, w Polsce w 2021 r. z powodu kradzieży wyrejestrowano ponad 7 tys. pojazdów. Złodzieje wybierają głównie nowe auta (do sześciu lat), a najpopularniejsze marki to: Toyota, Audi oraz BMW.

Ale historia: Był tak pijany, że jadąc na samej feldze, przeciął rondo na wprost