W przypadku Volkswagen Polo Optimum mamy trzy wersje wyposażenia Trendline, Comfortline lub Highline. Bazowe wersje zostały doposażone w klimatyzację, system radiowy RCD 210, światła do jazdy dziennej oraz w przypadku wersji Trendline także w obudowy lusterek i klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia. Cena Polo Trendline Optimum z silnikiem 1,2 o mocy 60 KM wynosi 43 490 zł. Zysk w tym przypadku w porównaniu ze standardową wersją wynosi 6 930 zł.

Volkswagen Golf, najczęściej kupowany samochód w Europie, wielką popularnością cieszy się także w Polsce. Podstawowa wersja Golfa w naszym kraju jest już seryjnie bogato wyposażona, posiada m.in.: ABS, system ESP z funkcją stabilizacji przyczepy, klimatyzację, 7 poduszek powietrznych oraz radio z czytnikiem MP3. Wprowadzona do oferty wersja specjalna Optimum, dodatkowo poszerza seryjne wyposażenie o: alarm z niezależnym zasilaniem i funkcją dozoru wnętrza, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odstępu na ekranie radia lub nawigacji, system radiowy "RCD 310" z odtwarzaczem płyt CD, MP3 i 8 głośnikami oraz pakiet zimowy zawierający podgrzewane fotele, spryskiwacze reflektorów i kontrolkę poziomu płynu spryskiwaczy.

Wersja Optimum oferowana jest dla Golfa Hatchback w wersjach Trendline, Comfortline oraz Highline. Można wybrać jeden z pośród czterech silników 1.4 80 KM, 1.2 TSI 105 KM, 1.4 TSI 122 KM oraz 1.6 TDI 90 KM i 105 KM. W porównaniu ze standardową wersją, dzięki wzbogaceniu wyposażenia oraz obniżeniu ceny, zysk wynosi w sumie 6 720 zł. Golf Optimum w wersji Trendline z bazowym silnikiem 1.4 o mocy 80 KM kosztuje 58 980 zł.

Volkswagen oferuje wersję Optimum także do nowej Jetty, która w salonach zadebiutowała na początku minionego roku. Jetta Optimum w wersji Trendline z silnikiem 1.2 TSI o mocy 105 KM kosztuje 69 480 zł. Wyposażona jest seryjnie m.in. w ESP, klimatyzację, system radiowy RCD 510 z 6,5" ekranem dotykowym, zmieniarką na 6 płyt CD, czytnikiem MP3 i ośmioma głośnikami, komputer pokładowy "MFA Plus", czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odstępu do przeszkody na ekranie radia, zestaw telefoniczny Start oraz w pakiet zimowy z podgrzewanymi fotelami, spryskiwaczami reflektorów i kontrolką poziomu płynu spryskiwaczy. W porównaniu ze standardową wersją kupujący Jettę Trendline Optimum zyskuje aż 8 160 zł.

Poza wprowadzeniem Polo, Golfa i Jetty Optimum, Volkswagen obniżył ceny Passata oraz Passata Varianta. Ceny wersji Trendline zmniejszyły się o 3 100 zł (dla silnika 1.6 TDI 105 KM o 5 600 zł), wersji Comfortline o 2 500 zł (dla silnika 1.6 TDI 105 KM o 5.000 zł) oraz wersji Highline o 4 600 zł. Aktualnie Passat Trendline z silnikiem 1.4 TSI o mocy 122 KM kosztuje 83 990 zł. Jednocześnie wyposażenie seryjne Passata zostało wzbogacone o tempomat w wersji Comfortline oraz tempomat i multifunkcyjną kierownicę w wersji Highline.

Lista wyposażenia dodatkowego Passata została rozszerzona o dwa pakiety wyposażenia. Pakiet 990 oferuje w cenie 990 zł wyposażenie warte 6740 zł (czujniki parkowania z przodu i z tyłu z funkcją wizualizacji na ekranie radia, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu Keyless Access, zestaw telefoniczny Start oraz elektrycznie sterowana roleta przeciwsłoneczna tylnej szyby). Atrakcyjny jest pakiet Komfort, który za 3 490 zł oferuje wyposażenie o wartości aż 7 160 zł (system radiowy RCD 510 z 8 głośnikami, zmieniarką płyt CD oraz czytnikiem plików MP3, reflektory biksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów i światłami LED do jazdy dziennej oraz reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania).

Zarówno Polo, Golf, Jetta w wersjach Optimum jak i Passat oferowane są w połączeniu z promocyjną ofertą finansowania: preferencyjnym kredytem 50/50 0%, kredytem 3,99% lub leasingiem 108%. Dostępny jest także atrakcyjny pakiet ubezpieczeniowy.