Od wtorku (14 marca) od godzin popołudniowych na kierowców jadących drogą ekspresową S7 czekają zmiany. Na moście w Zakroczymiu drogowcy wyłączą z użytkowania jezdnię prowadzącą w kierunku Gdańska i cały ruch przeniosą na sąsiednią trzypasową jezdnię. Aby zminimalizować utrudnienia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zastosowała tu zmienny przekrój 2+1, rozwiązanie, które działało już na wysokości Czosnowa.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Kierowcy jadący wzdłuż przebudowywanej przeprawy będą musieli zwracać uwagę na umieszczone nad jezdnią sygnalizatory wskazujące organizację ruchu na pasach. Analogicznie jak w tunelach drogowych wyświetlona zielona strzałka będzie oznaczała możliwość korzystania z danego pasa ruchu. Z kolei czerwony krzyżyk równoznaczny jest z zakazem ruchu.

GDDKiA informuje, że w dni robocze rano w kierunku Warszawy będą prowadziły dwa pasy ruchu. Zmiana nastąpi po południu i wtedy dwa pasy ruchu będą mieli do dyspozycji kierowcy jadący w stronę Gdańska. W weekendy oraz święta dostępność poszczególnych pasów będzie regulowana w zależności od szczytów komunikacyjnych.

Kierowcy muszą liczyć się z możliwością poruszania się wyłącznie po jednym pasie w każdym kierunku. Taka sytuacja będzie miała miejsce podczas zmian oznakowania kierunków jazdy i codziennie może występować w godzinach 11-12 oraz 23-24. Na całym tym odcinku prędkość będzie ograniczona do 50 km/h.

Ładowanie formularza...